Tampondruk na gadżetach firmowych

Główna / Tampondruk

Jak działa metoda tampondruku? Farba zostaje nakładana za pomocą tamponu, którym jest miękki stempel z silikonu. Tampon jest elastyczny dlatego dopasowuje się do każdego obszaru danej powierzchni. Dzięki niemu istnieje możliwość drukowania na powierzchniach zarówno wklęsłych jak i wypukłych.

Wzory i logotypy, które są nakładane na powierzchnię artykułów doskonale są odwzorowywane w porównaniu oryginalnej grafiki. Technologia tampondruku doskonale sprawdza się na trudnych i skomplikowanych powierzchniach. Jest idealną metodą do zdobienia i personalizacji upominków reklamowych, np. długopisów, breloczków, pendrivów, powerbanków, a także wielu innych gadżetów i akcesoriów.

Metoda tampondruku jest wykorzystywana do perfekcyjnego znakowania powierzchni metalowych, szklanych, gumowych, plastikowych oraz drewnianych, ponieważ ta metoda posiada możliwość wykorzystania pełnej gamy farb drukarskich.

Nadruk jest wykonywany przy pomocy matrycy, która jest odpowiednio przygotowana w postaci wytrawionego wzoru, który jest gotowy do druku. Z tego wzoru tampon pobiera farbę.

Dzieje się tak, ponieważ technika tampondruku polega na wykorzystaniu odpowiednio przeznaczonej do tego maszyny, zwanej tamponiarka. Oczywiście oprócz farby, tamponu i specjalnej maszyny potrzebna jest również matryca, czyli metalowa płytka która posiada wytrawiony lub wyryty wzór. Dzięki temu możemy uzyskać doskonały efekt każdego gadżetu promocyjnego.

Tampondruk posiada wiele zalet, pierwszą zaletą jest różnorodność, ponieważ oprócz stosowania tamponów na różnych kształtach możliwe jest również znakowanie nierównych i nieregularnych powierzchni. Szerokie zastosowanie to kolejna zaleta metody tampondruku. Przy pomocy dobrania odpowiedniej farby można stemplować na wielu podłożach, dzięki czemu uzyskamy niesamowite efekty.

Technika tampondruku jest prostą metodą znakowania, dlatego znakowanie dużej ilości gadżetów reklamowych działa szybko i tanio, a co za tym idzie? Mniejszy i szybszy czas realizacji zamówień. Ostatnią zaletą jest precyzja oraz dokładność. Dla tampondruku nie ma niemożliwych oznaczeń.

tampondruk