Nadruk cyfrowy UV

Główna / Nadruk cyfrowy UV

No więc, na czym polega technologia drukowania UV?

Otóż polega ona na umieszczaniu kilku rastrowych kolorów na powierzchnię, która jest poddawana drukowaniu. Na ogół jeden nadruk posiada od około 6 do 9 rastrów. Każdy z rastrów jest jednotonalny i składa się on z sieci niedużych punktów.

W związku z tym, że sieci składają się z niedużych punktów zlewają się one z tłem, dlatego użytkownik, który ogląda grafikę może dostrzec półtony.

Do technologii druku cyfrowego UV wykorzystuje się farby półprzezroczyste. Ich główną cechą charakterystyczną jest zwiększona przepuszczalność światła. Do wykonywaniu nadruków cyfrowych potrzebna jest specjalna maszyna oraz doświadczenie.

Na szczęście współpraca z taką maszyną nie jest trudna. Jest nawet porównywalna do współpracy z drukarką atramentową, z którą w każdym momencie można wstrzymywać i ponawiać druk. Druk cyfrowy UV prezentuje doskonale precyzyjne grafiki i zapewnia szybkie wykonanie oraz niską cenę. Dodatkowym atutem jest to, że ta metoda nie powoduje reakcji alergicznych oraz nieprzyjemnych doświadczeń związanych z brudnymi palcami lub odzieżą.

Technologia druku cyfrowego Full Color doskonale spełnia się w roli znakowania gadżetów reklamowych, które pełnią funkcję wizytówki danej firmy. Najczęściej znakowanymi powierzchniami druku cyfrowego są pendrivy lub powerbanki, ponieważ z łatwością można na nich nadrukować logotypy firmy.

Takie doskonałe gadżety można z pomyślnością rozdawać na wydarzeniach branżowych i dzięki nim promować firmę.

uv nadruk